„Cztery pory roku to karuzela, roztańczony świat swoje barwy zmienia
i nie wiadomo jak każda wiosna nam dodaje lat….”

Priorytetowym celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu. Stwarza warunki do wypoczynku, relaksu, odrobienia prac domowych i zjedzenia posiłku. Zajęcia świetlicowe organizowane są od poniedziałku do piątku od 6:30 do 16:30.

Świetlica szkolna usytuowana jest w dwóch salach parterowych. Wyposażenie sali przystosowane jest do charakteru prowadzonych w niej zajęć. Oprócz stolików przy których odbywają się zajęcia plastyczne, zajęcia z wykorzystaniem gier planszowych i układanek oraz odrabianie prac domowych, znajduje się kącik czytelniczy. Zajęcia sportowe odbywają się głównie na boisku szkolnym. W sali znajdują się tablice o charakterze dekoracyjnym nawiązujące do tematyki zajęć oraz służące ekspozycji prac dzieci, tematy podzielone zostały na pory roku. Praca wychowawczo – dydaktyczna odbywa się według planu pracy świetlicy z podziałem na tematy i na miesiące. W naszej świetlicy prowadzone są następujące zajęcia:

• rozwijające umiejętności manualne – zabawy konstrukcyjne(z klocków tych dużych i małych), układanki typu puzzle, malowanie farbami, rysowanie, kolorowanie, wycinanie, wydzieranie, sklejanie itp.
  • zajęcia rozwijające horyzonty umysłowe dziecka – czytanie książek, bajek, baśni, opowiadań, wierszy, krzyżówki, zagadki, rebusy, gry dydaktyczne i edukacyjne, zabawy tematyczne (pląsy, tańce integracyjne), rozmowy i pogadanki z dziećmi, szachy, warcaby;
  • zabawy ruchowe i malowanie przy muzyce;
  • gry i zabawy sportowe: w okresie letnim-piłka, skakanka, zabawy na boisku szkolnym, w okresie zimowo-deszczowym –tenis stołowy
  • zajęcia relaksujące – relaks przy muzyce, dowolne zabawy dzieci, spacery;

Świetlica szkolna oferuje uczniom pomoc w nauce, w odrabianiu zadań domowych; co jest naszym priorytetem. Rozwija zainteresowania i zamiłowania dzieci oraz wspiera działalność poznawczą i artystyczną.